Blogosvět.cz logoBlogosvět.cz logo

Zbabělcovo rčení "já nic nenařizoval, já jen doporučoval"

Bolševická praxe v novém kabátě


Rozmohl se nám tady takový nešvar. Zbabělec ve vysokém postavení něco nařídí, ale maskuje to jako "doporučení". Běda však tomu, kdo by „doporučení“ nerespektoval! Zbabělec navíc (aby si pojistil svou budoucí beztrestnost) koná anonymně. Pod takovým doporučením není podepsán buď nikdo, nebo tam zbabělec nechá podepsat nějakého úředníka. Takhle to fungovalo za komoušů a dnešní noví bolševici jejich praktiky přebrali. Uvedu pár příkladů.

CENZURA ZA KOMANČŮ (zážitek pamětníka)

Ostravské Divadlo Petra Bezruče uvedlo v roce 1982 hru Voskovce a Wericha Robin Zbojník. Dobře si to pamatuji, protože do inscenace byli zapojeni oba mí rodiče a já sám jsem trávil v divadle víc času než ve škole.

Tajemník OV KSČ dal řediteli doporučení (ve skutečnosti příkaz) k cenzuře. Ředitel předal režisérovi, režisér hercům. Běda, kdyby tento příkaz nebyl splněn. Dotyčnému by hrozilo vyhození a kariéra v kotelně. Měl jsem doma divadelní text, kam jsem si barevnými fixy zapisoval, co soudruzi zakázali. Text se ztratil v nenávratnu, tak jen vylovím z paměti. V+W hráli Troubu a Rouru a vedli například tento dialog: Trouba: „Režim. Jaký by byl režim, kdyby byl bez chyb?“ Roura: „To není dobře volený příklad, protože režim nemá chyby, režim má cenzuru. Ale řekněte, kde by byli žurnalisté, kdyby nebylo chyb, o kterých by psali?“ Trouba: „Myslím, že by si je vymysleli.“ Roura: „To je ostatně běžná praxe.“

Je vám doufám jasné, že takový text nemohl u komančů projít. Ale neprošly ani zdánlivě nevinné drobnosti. Místo „dáte nám najíst?“ se muselo říkat „dáte nám napít?“ – protože se zrovna zdražovalo jídlo. A místo „to byl blbej stavitel“ se provedla úprava na „nešikovný stavitel“. Vše bylo děláno ústně, jen jako doporučení, zpětně se nedalo nic dokázat. Já nic, já muzikant.

ZABLOKOVÁNÍ CELÝCH WEBŮ

Všichni pamatujeme na zablokování osmi (ale údajně několika desítek) českých webů. Šlo – jak jinak - o doporučení. Anonymní. Kolektivní. Nikdo z vlády se k němu nechtěl přiznat, prý šlo o jakousi bezpečnostní složku. Odpovědnost tak padla na firmu CZ.NIC.

CENZURA NA YOUTUBE, FACEBOOKU

Zdravotní informace byly, jsou a budou cenzurovány nevídaným způsobem. Už jsem o tom psal - zde a zde a zde. YouTube má celý seznam všeho, co se nesmí říkat. Prý to odporuje zásadám komunity – a basta. Za komunitou se ukrývají zbabělci, jsou to navíc bohatí a mocní sociopaté, takže věří, že jim projde vše a mají pravdu. Nedávno to došlo až tak daleko, že i Mark Cukrblik přiznal, že ho nutili cenzurovat pravdu. Do monstrózní cenzury jsou údajně zapojeny i tajné služby.

DOPORUČENÍ OHLEDNĚ COVIDU

Slovenský soud se nedávno vyjádřil, že nikdo nikoho nenutil testovat lidi jako podmínku vstupu. Prý šlo jen o doporučení, a tak odpovědnost padá na lékaře, kteří toto vyžadovali. Naozaj.

Kanadský premiér Justin Trudeau tvrdí, že nikoho nenutil k očkování, jen „motivoval“. Vzpomeňte na brutální kanadské restrikce, a nad tímto tvrzením se vám musí zvednout žaludek.

FDA se nyní zpovídá před soudem za zákaz ivermektinu. A ejhle - prý ho nikdo nezakazoval. Slavný tweet "nejsi kůň" bylo jen nezávazné doporučení, v podstatě nevinná legrácka. Jistě se směje i paní doktorka Meryl Nass až se za břicho popadá. Za léčbu ivermektinem jí odebrali licenci a poslali ji na psychiatrické vyšetření.

Á propos, zajímalo by mě, proč není podepsáno doporučení České vakcinologické společnosti o očkování proti Covidu? Je důvodem zbabělost autorů nebo pouhý omyl? A co by se stalo v následující zcela hypotetické situaci?

Představte si, že se v budoucnu zjistí, že mRNA vakcíny jsou mnohem škodlivější, než nám tři roky tloukli do hlavy? A že měli pravdu nositelé oponentních názorů. Došlo by k žalobě postižených vůči ministerstvu zdravotnictví. Vsadím boty na to, že:

- Ministerstvo řekne, že očkování nikdy nebylo povinné, ale jen doporučené, podle doporučení České vakcinologické společnosti

- Vakcinologická společnost řekne, že vydala jen doporučení, kterým se ministerstvo nemuselo řídit. Navíc jde o kolektivní dílo, a nedá se zjistit, kdo napsal jednotlivé pasáže

- A tak by systémem padajícího hovna (a podle slovenského vzoru) skončila zodpovědnost na kom? Na očkujících lékařích. Doktoři, myslete na to!

Doporučuji všem prožití krásného dne, ale určitě se pod své doporučení nepodepíšu. Co kdyby ….

P.S. za mých mladých let se říkalo, že anonym patří do koše – tleskám SÚJBu, na jehož stránkách se v roce 2004 objevila věta: Anonymní dopisy by se měly házet do koše bez odpovědi a měl by je na této cestě provázet nejvyšší stupeň lidského pohrdání. Mé nadšení SÚJBem poněkud kalí okolnost, že článek není podepsán 😊Ale to nevadí. Když vám někdo pošle anonymní doporučení postupu, s nímž nesouhlasíte, notabene zavánějící nátlakem, máte jedinečnou šanci: hodit je do koše s pohrdavým výrazem ve tváři a pocitem dobře odvedené práce. VČ.

  • Sdílet: