Blogosvět.cz logoBlogosvět.cz logo

Vadí - nevadí

volby 2023

Tři poznámky k prezidentské volbě


V očích oficiálních návštěv z ciziny vypadá naše země tak, jak vypadá její první představitel. Proto jsem rád, že na Hradě po mnoha letech zmizí hulvátství a špatně skrývaná ješitnost a vystřídá je kultivovanost, elegance a skutečná reprezentativnost. Prezident Pavel od počátku (od kdy vlastně?) dbá na svůj vzhled, má pod kontrolou způsob vystupování a systematicky si buduje svoji pověst a image.

Bude nám to stačit, myslíš…?

Tak jako jízliví jazykové tvrdí, že Ukrajina neměla nikdy tak schopného premiéra jako je Petr Fiala, NATO si nemohlo zvolit lepšího prezidenta než je Petr Pavel. Rozsáhlé struktury Severoatlantické aliance (jejíž zbraně uslyšíte všude kromě severního Atlantiku), jsou pro generála Pavla – na rozdíl od malých českých institucí - důvěrně známým prostředím a podle jeho slov i platformou pro případná mírová jednání.

Nechme se překvapit.

V roce 2023 zjevně není aktivní komunistická minulost pro kandidaturu na vysokou veřejnou funkci žádným handicapem, zdá se dokonce, že spíše naopak. Co ale překvapuje ještě víc, je fakt, že se o generálovi ve výslužbě unisono hovoří jako o bývalém rozvědčíkovi. Agenti takovéhoto kalibru a takových schopností nemohou být nikdy bývalí... Obsazení postu prezidenta ČR tak může být jen další ze strategických cílů, jejichž smysl neznáme.

Ale dosti konspirací – podle skutků poznáme je.

  • Sdílet: