Blogosvět.cz logo

Šokující: Rudá armáda vyjednává s ukrajinskou armádou o kapitulaci

Válka na Ukrajině

Rusové obklíčení na západním břehu Dněpru (včetně Chersonu) nebudou umírat za Putina, když jejich spolubojovníci na severovýchodě Ukrajiny berou roha.


Podle posledních informací (pondělí 12.9.2022 ve 14,00hod.) se zbývající odříznuté ruské jednotky nacházející se na na západním břehu Dněpru rozhodly přikročit k vyjednávání o kapitulaci s ukrajinskou armádou.

Leckdo je z tohoto kroku překvapený, vždyť ruská armáda se nikdy nevzdává, po dekádách naši generaci masírovali, jak Rudá armáda bojuje do posledního muže (přesněji mužika), jak je to možné?

Mně osobně tento krok k vyjednávání s ukrajinskou armádou o kapitulaci nijak nepřekvapuje a vidím 3 hlavní důvody:

1)Ruské jednotky za Dněprem (území zahrnující Cherson!) jsou odříznuté z jedné strany úpornou ofenzivou ukrajinské armády, která ničí téměř všechny zásoby munice a techniky zasílané přes řeku (prostřednictvím vrtulníků téměř nic nepřilétá, to je jen propagandistický výkřik) , ze strany druhé odříznuti řekou Dněpr a dá se předpokládat také číhajícími speciálními jednotkami FSB, které zběhy mají pochytat a při jakémkoliv odporu při zatýkání i zastřelit (tradice ze Stalinových časů éry NKVD).

2)Velká část velení včetně generálů "zdrhla" na východní (rozuměj bezpečný) břeh Dněpru a nechala je tam samotné

3)Ten nejdůležitější důvod: Proč mají zrovna ONI na Jihu Ukrajiny umírat za Putina a jeho fantasmagorie, když na severovýchodě jejich "spolubojovníci" zdrhli z boje jak králíci před liškou a nechali ukrajinské armádě téměř veškerou výzbroj?

Poznámka k poslednímu bodu: Můžete si být jisti, že Rusové obklíčení na západním břehu Dněpru úprk Rudé armády na severovýchodě z měst Izjum, Balaklija a Kupjansk bedlivě sledovali a nebudou umírat, když ostatní berou roha.

Pozn.Vývoj na ukrajinské frontě v dalších hodinách a dnech se nedá přesně předvídat, záleží na řadě nepředvídatelných okolností.

Aktualizace 20.9.2022: Vyjednávání s ukrajinskou armádou vedou menší izolované skupiny ruské armády.


  • Diskuze: