Blogosvět.cz logoBlogosvět.cz logo

Rady pro progresivní novinářskou smetánku

Jak zakrývat nepříjemnou pravdu


V minulém článku jsem nastínil otázky, které by měly být kladeny ze strany přemýšlivých novinářů. Kaju se. Byl jsem dezolátsky jednostranný a nevyvážený. Proto dnes přicházím s radami pro naši progresivistickou novinářskou úderku. Jak oponovat dotazům na příčiny zvýšené úmrtnosti po očkování?

ARGUMENT KRUHOVÝ

„Je všeobecně známo, že vakcíny jsou účinné a bezpečné. Proto nemohou být příčinou úmrtí. Příčiny úmrtí není nutno zkoumat, protože je všeobecně známo, že vakcíny jsou účinné a bezpečné.“

Nebo ještě jinak:

„Úmrtí po očkování přece neexistují. A proč neexistují? Protože nejsou prokázána. Proč nejsou prokázána? Protože se po nich nepátrá. Proč se po nich nepátrá? Protože přeci neexistují.“ Dokonalý začarovaný kruh. 

Tyto věty lze opakovat stále dokola, nahrát flašinetářům na Karlově mostě do jejich inštrumentů, nahrát géniům na ČT24 a v jiných kanálech na jejich harddisky v kebuli. A je vymalováno.

ARGUMENT URÁŽKOU

Tvrdí někdo něco, co se vám nehodí do krámu? Dotyčného nejprve prolustrujte, vytrhněte z kontextu jeho minulost, najděte na něj cokoli, co se netýká tématu, a to pak opakujte do zblbnutí. Jednodušší varianta: začínejte větu či článek slovy „známý antivaxer říká…“ Jeden britský uvědomělý soudruh vyplodil majstrštyk tohoto žánru. Má název Antivaxer Djokovič je jedním z nejnebezpečnějších lidí na světě.

ARGUMENT (NE)ODŠKODŇOVACÍ

V ČR nebyl za poškození vakcínou dosud nikdo odškodněn. To znamená, že vakcíny nikomu neublížily, natož aby snad někoho zabily. Jistě, v některých zemích odškodňování běží, ale to se u nás nemůže stát. Jako třeba ten pán, který čtyři dny po vakcíně ochrnul. Pchá. To by mohl říct každý. Bdělý úředník toho člověka již přes rok buzeruje a nutí přinášet důkazy, posudky, a důkazy posudků a posudky důkazů. Byrokratův závěr je už od začátku nad slunce jasný: Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande!

NABÍDKA ZOUFALÝCH PROTIARGUMENTŮ

Zahraniční progresivní novináři jsou oproti českým o hodně napřed. Aby dokázali, že vakcíny nikoho nezabily, nalezli celou řadu příčin, které údajně stojí za náhlými úmrtími:

Přílišné horko a přílišná zima. Příliš studená sprcha. Odhrnování sněhu. Částečky ve vzduchu. Částečky v půdě. Koukání na účty za energie. Sezení déle než osm hodin. Pojídání vajec a jiných živočišných fujtajblů. Zpoždění letadla. Letní čas. Usínání se zapnutou televizí. Neznámá příčina (jednu dobu byla v části Kanady „neznámá příčina“ nejčastější příčinou úmrtí).

Milí progresivističtí novináři. Teď jste plně vyzbrojeni pro boj s antivaxery. Hrr na ně.

S pozdravem „ať žijí korigované informace!“ VČ

P.S. Dlouhou dobu jsem ex-prezidentu Miloši Zemanovi zazlíval, že nazývá některé novináře „žumpou“. Až doba kovidová mi otevřela oči a ukázala, že měl v mnoha případech pravdu.

  • Sdílet: