Blogosvět.cz logoBlogosvět.cz logo

Pravda vyšla najevo: Írán se spolupodílel na masakru ze 7. října 2023

Odhalení bez překvapení

Teheránský režim se opakovaně dušuje, že s masakrem provedeným Hamasem v Izraeli loni 7. října nemá nic společného. Máme tomu věřit?


V žádném případě! Jak před několika lety vyšlo najevo, je to další lež z propagandistické dílny teroristického režimu ajatolláhů. Ve čtvrtek 4. dubna 2024 publikoval íránský exilový opoziční portál Iran International informaci [1], že brigádní generál Mohammad Reza Zahedi se podílel na plánování a realizaci protiizraeského teroru ze 7. října 2023.

Kdo je generál Zahedi? Přesněji kdo byl tento generál? Velitel Jednotek Quds pro oblast Sýrie a Libanonu. Jednotky Quds jsou elitní formací íránských teroristických Revolučních gard, přičemž ve zmíněných dvou zemích je jejich hlavním posláním koordinace zločinných aktivit a vyzbrojování teroristického hnutí Hizballáh. Z hlediska bezpečnosti Izraele patřil tento íránský generál do první řady jeho nepřátel. V pondělí 1. dubna 2024 byl spolu s dalšími íránskými generály zlikvidován v budově patřící do komplexu íránské ambasády v Damašku.

Portál Iran International vychází z prohlášení íránské provládní Koaliční rady islámských revolučních sil, (SHANA), která je hodnocena jako ulktrakonzervativní a má blízko k duchovnímu vůdci režimu. SHANA 3. dubna ocenila strategickou roli generála Zahediho při formování a posilování fronty odporu (čti: protiizraelského teroru) a rovněž „plánování a provedení Bouře Al-Aksá“ (kódové označení teroristů pro masakr ze 7. října).

Jde o nejotevřenější přiznání účasti íránského režimu na loňském říjnovém masakru na jihu Izraele. Aniž bych předjímal, kdo za operací v Damašku stojí, konstatuji, že šéf teroristů Zahedi si nic jiného než smrt nezasloužil.

ODKAZ

(Otevřít v prohlížeči)

[1]

https://www.iranintl.com/en/202404043146

  • Sdílet: