Blogosvět.cz logoBlogosvět.cz logo

Co nám přišlo do schránky

Prezidentské volby 2023

Druhé kolo prezidentských voleb se blíží a oba kandidáti se snaží přesvědčit nepřesvědčené, že právě oni jsou ta správná volba. V souvislosti s tím nám do schránky dorazily dva velmi zajímavé materiály.


 Letáček proti generálu Pavlovi
Letáček proti generálu Pavlovi

Noviny proti Andreji Babišovi
Noviny proti Andreji Babišovi

Listujíce mimořádným vydáním týdeníku Forum24 s podnadpisem Nezávislé noviny jsem s překvapením zjistil, že celkem šest stránek se věnuje tomu, co Babiš má, tomu co špatného udělal a tomu, proč by neměl být prezidentem. Další stránku zabírá rozhovor s generálem Pavlem.

Autoři v týdeníku mimo jiné kritizují Babiše za zpackanou koronavirovou krizi. U tohoto článku jsem se opravdu od srdce zasmál: co by na jeho místě asi dělal generál Pavel? Jakožto bývalý voják, prokádrovaný komunisty a později i nadřízenými z NATO, zvyklý bez odmlouvání poslouchat rozkazy, by do testování a dodržování nesmyslných opatření určitě zapojil armádu. Jak by to potom v republice vypadalo, kdyby koronavirová opatření kontrolovali vojáci se samopaly v rukách, asi netřeba rozebírat.

Kdo bude v tomto týdeníku hledat informace o Pavlově předlistopadové minulosti, bude hledat marně. Zatímco na Babiše tam číhá jeho fotografie z mládí a fotografie jeho evidenční karty u StB. Autoři jaksi „zapomněli“, že Pavel byl prověřený elitní výsadkář, mimo jiné školený na diverzi a špionáž na Západě - zrovna jako jeho „kolega“ z KGB...

Vladimir Putin (vlevo) a Petr Pavel (vpravo)
Vladimir Putin (vlevo) a Petr Pavel (vpravo) · Foto: Wikipedia, Reflex.cz

Celé noviny na mě v kostce působí dojmem, jako kdybyste vzali nějaké staré Rudé právo a znovupoužili jeho titulky. Pochopitelně s vyměněnými jmény. Považuji toto mimořádné vydání za propagační leták dělající z Babiše čerta a strůjce všeho zla a z Pavla dělající anděla a spasitele republiky. Pokud se vám dostane tento výtisk do ruky, najdete v něm věty typu: „Vždyť je to celé blázinec. Tohle přece nedělá prezident!“ „Babišovy firmy zdražují potraviny“ „Ohrožuje stát a udělal by z Pražského hradu centrálu Agrofertu“ „On chce mít všechno. Chce abychom mu patřili.“ „Slavné osobnosti varují před volbou špatného prezidenta“ apod. - Laciné a povrchní věty, co patří maximálně do nějakého bulvárního časopisu, a ne do týdeníku Forum24, který má lidem „radit“, koho mají volit. Inu, dostali jsme se do bodu, kdy oba kandidáti se snaží získat co nejvíc hlasů po dobrém i po zlém. Očerňování a účelová manipulace s fakty už není tabu.

Kdybych měl v druhém kole prezidentských voleb volit srdcem, byl bych v koncích a k volbám bych nešel. Nemusím oba kandidáty. Vadí mi jejich komunistická minulost. Ale i přesto považuji Andreje Babiše za menší zlo. Už jenom kvůli tomu, že si od Evropské unie dokáže udržet větší odstup než generál Pavel. Například spolu s Orbánem se postavil proti povinnému přerozdělování migrantů. Díky němu tak nám v Praze neskandují militantní muslimové „Allahu akbar!“ a ženy se večer nemusí bát vycházet na ulici, jak je tomu ve Francii nebo Švédsku. Oproti tomu generál Pavel je, jak jsem už psal, vycvičený v bezpodmínečné poslušnosti. A takové figurky a loutky se Bruselu na Hradě jenom hodí.

A tak až začne druhé kolo, k volbám půjdu. Generál Pavel můj hlas nedostane...

  • Sdílet: