Blogosvět.cz logoBlogosvět.cz logo

Američané se asi zbláznili...

Americké prezidentské volby

USA je velmoc, mají jaderné zbraně, nerostné suroviny a bohatou průmyslovou historii. Poslední dobou ale ztrácejí svou auru neporazitelných a jejich obraz morální autority je také zakalen. Amerika pro mě byla vždy především symbolem svobody, dnes je ale pro mě spíš symbolem jakési zvrácenosti a dekadence a úpadku civilizace.


Nejvíce je to vidět na jejich prezidentských volbách. Když zvítězil Trump, bylo to neuvěřitelné překvapení. Částečně Donald Trump naplnil očekávání, které do něho jeho voliči a svět rozumu vkládal. Tvrdě hájil americké zájmy, ale nikoho neurážel, choval se jako tvrdý ale slušný obchodník. Nezahájil žádnou válku. Není divu, že se jeho protivníci připravili a pro svého slabého kandidáta Bidena zařídili těsné vítězství. Jen idiot si může myslet, že vítězství Bidena bylo křišťálově čisté. Pochybnosti okolo voleb byly oprávněné. Korespondenční, a ještě více elektronická volba, vede jen k pochybnostem a dělá z voleb frašku. Jen tak na okraj - naše pětikoalice je tak zoufalá, že toto ohrožení právoplatnosti voleb je ochotná riskovat.

Prezident Biden za celý svůj mandát dokazuje, že stařecká demence si nevybírá a nemine ani světové vládce. V případě Bidena je ale na pováženou, jestli ho ještě vůbec můžeme nazývat vládcem čehokoliv, když ani neumí najít řečnický pultík. Je pro mě naprosto neuvěřitelné, že tento zmatený starý muž je dotlačen k další kandidatuře. Protože prozatím to vypadá, že demokraté nikoho jiného nemají.

Opravdu to některým lidem přijde normální, že na prezidenta USA hodlá kandidovat stařeckou demencí oslabený člověk? Vždyť to každému musí být jasné, že je to jen ze zákulisí řízená loutka! Jeho loutkovodiči už zcela ztratili soudnost a jejich pohrdání lidmi je nebetyčné. Nenaplňuje mě to klidem, protože pokud takto vládnoucí síly v USA ztratily kontakt s realitou, mohou udělat cokoliv. Ani na vteřinu si nikdo nemůže myslet, že prezident Biden má nějaké slovo a o něčem rozhoduje.

Nemělo by to ale člověka překvapovat. Není to jen specialita amerických voleb. I u nás máme prezidenta, který je sice ve fyzické kondici, ale jeho státnické vlohy nejsou zrovna velké. Jeho práce ho nebaví a s nechutí vykonává to, co mu jiní vymyslí. Asi to tak lidé chtějí – volí si dvourozměrné obrázky s vymyšleným příběhem. Když jim to dojde, většinou je už pozdě. Mocichtiví a ziskuchtiví dravci v pozadí se jen tak lehko svého vlivu a moci nevzdají – i za cenu volebních a jiných podvodů.

Amerika je pořád velmoc, ale její vliv a síla slábne. Má víc přátel než nepřátel a její ekonomická síla upadá. Města zaplavená migranty trpí kriminalitou a chudoba se šíří jako mor. Hoši v pozadí, kteří umí jen drancovat a rabovat lidi i země, by si ale měli uvědomit jedno. Fanatismus a nenávist, kterou tak rádi pro své zájmy živí, se nakonec mohou obrátit proti nim. Už proti sobě mají půl světa, za chvilku proti sobě budou mít i své vlastní občany.

Vlastně jsem teď napjatá – projde jim to? Opravdu vytáhnou do boje s tím starcem? Fakt si myslí, že jim to lidi sežerou? Opravdu vyřadí ze hry Donalda Trumpa nějakým administrativním opatřením nebo vylhaným soudem? Fakt jim nedochází, co to může vyvolat? Jestli to udělají a Američané se nevzbouří, jsme na hodně dlouho ztraceni, a to se fakt můžeme těšit na hodně špatné časy. Pokud by za Putinem stály stejně zvrácené síly a on sám by byl slabým vůdcem, světová válka by se nedala odvrátit. Naštěstí to tak zatím není…

  • Sdílet: